Oris Telekom içeriğine geri dön

Sıkça Sorulan Sorular?


kazani


TO1 – ‘ORIS SERBEST TEMSİLCİSİ’ kimdir?

ORIS SERBEST TEMSİLCİSİ, Doğrudan Satış Başvuru ve İş Ortaklık Sözleşmesini imzalayarak ORIS’e başvurusunu yapmış ve bu başvurusu ORIS tarafından onaylanmasını takiben ORIS TELEKOM tarafından pazarlaması ve satışı yapılan hizmetlerin ve/veya ürünlerin, yasalara, İŞ KURALLARI VE PROSEDÜRLER’e uygun, etik ve profesyonel bir şekilde pazarlanması ve satışı faaliyetlerini yürüten gerçek ve/veya tüzel kişilerdir.
ORIS SERBEST TEMSİLCİSİ olabilmek için ORIS BAŞLANGIÇ PAKETİ’nin TEMSİLCİ tarafından satın alınmış ve TEMSİLCİ’nin ORIS SİSTEMİ’ne 5 ORIS ABONESİ kazandırmış olması gerekir.

TO2 – ORIS SİSTEMİ’ne girerken bir Giriş Ücreti ödeyecek miyim? Bu Giriş Ücreti benden her yıl tekrar istenecek mi?

HAYIR. ORIS Doğrudan Satış Sistemine girerken bir Giriş Ücreti talep edilmemektedir. ORIS DOĞRUDAN SATIŞ İŞİ’ni yapabilmeniz için sadece bir seferlik ORIS BAŞLANGIÇ PAKETİ (veya diğer adı ile ‘ORIS ÇANTASI’) almanız gerekecektir. Bu çantada Doğrudan Satış işinizi yürütürken ihtiyacınız olan tüm döküman ve bilgileri bulacaksınız.

TO3 – ‘ORIS BAŞLANGIÇ PAKETİ’ veya bilinen adı ile ‘ORIS ÇANTASI’ nedir?

İçinde ORIS SERBEST TEMSİLCİSİ/leri’nin ORIS İŞİ’ne başlarken ihtiyaçları olan ‘ORİS BAŞARI PLANI EĞİTİM VE ÇALIŞMA KİTABI’, ‘ORIS KAZANÇ MODELİ’, ‘İŞ KURALLARI VE PROSEDÜRLER’, ‘ORIS FIRSATI EL KİTAPÇIĞI’, ‘ABONELİK SÖZLEŞME FORMLARI’, ‘SERBEST TEMSİLCİ BAŞVURU FORMLARI’ gibi tüm sunum, tanıtım, çalışma ve eğitim materyallerinin yer aldığı ORIS ÇANTASI’na verilen addır. ORIS BAŞLANGIÇ PAKETİ veya diğer adı ile ORIS ÇANTASI, ORIS TELEKOM tarafından belirlenen bir ücret karşılığında satılmaktadır. Bu çantanın alınması ORIS SERBEST TEMSİLCİSİ olmanın ön şartlarından biridir. ORIS BAŞLANGIÇ PAKETİ’ni almamış bir ADAY TEMSİLCİ ORIS SERBEST TEMSİLCİSİ olamaz. (ORIS SERBEST TEMSİLCİSİ olabilmenin diğer önemli şartı TEMSİLCİ’nin ORIS SİSTEMİ’ne 5 ORIS ABONESİ kazandırmış olmasıdır.)

TO4 – Yeni Temsilci kaydında ORIS BAŞLANGIÇ PAKETİ’ne nasıl sahip olabilirim?

ORIS Aday Temsilcisi olarak kaydınız gerçekleştirildiğinde ve ilgili PAKET ücretini ödediğinizde ORIS BAŞLANGIÇ PAKETİ tarafınıza (ORIS Doğrudan Satış Başvuru Formu’ndaki adresinize) kargo yolu ile gönderilecektir.

TO5 – Öğrenciyim, ORIS BAŞLANGIÇ PAKETİN’i indirimli olarak alabilir miyim?

18 yaşını doldurmuş tüm öğrenciler ORIS Başlangıç Paketini 295 TL yerine sadece 95 TL’ye alabilirler. Bu uygulamadan faydalanmak için güncel Öğrenci Belgesi’nin beyan edilmesi gerekir. ORIS giriş kaydı ÖĞRENCİ olarak yapılmış olan ÖĞRENCİ TEMSİLCİLERİMİZ, 200 TL olan BAŞLANGIÇ 5 PRİMİ’nden faydalanamazlar.

TO6 – Bedensel Engelliyim, ORIS BAŞLANGIÇ PAKETİN’i indirimli olarak alabilir miyim?

18 yaşını doldurmuş tüm BEDENSEL ENGELLİ vatandaşlarımız ORIS Başlangıç Paketini 295 TL yerine sadece 95 TL’ye alabilirler. Bu uygulamadan faydalanmak için güncel Özürlü Sağlık Kurulu Raporu beyan edilmesi gerekir. ORIS giriş kaydı ENGELLİ olarak yapılmış olan TEMSİLCİLERİMİZ, BAŞLANGIÇ 5 PRİMİ’nden faydalanamazlar.

TO8 – ‘ORIS SERBEST TEMSİLCİSİ KİMLİK NUMARASI’ veya kısaca ‘ORIS NUMARASI’ nedir?

ORIS NUMARASI, başvurusu ORIS tarafından kabul edilmiş olan ORIS KATILIMCISI’na ORIS tarafından verilmiş ve sadece ilgili ORIS KATILIMCISI’na ait olan ve yine sadece ilgili ORIS KATILIMCISI tarafından kullanılabilen üç (3) harf ve yedi (7) rakamdan oluşan (örnek: ‘ORS0004567’) numaradır.

TO9 – ‘ORIS BAŞARI PLANI’ nedir ve bu başarı planını nerede bulabilirim?

ORIS BAŞARI PLANI, ORIS İŞİ’nde başarılı olabilmek için ORIS tarafından ORIS KATILIMCISI/ları’na önerilen çalışma modeline verilen addır.
Bu başarı planını, ORIS tarafından, ORIS KATILIMCISI/ları’na yardımcı olmak amacı ile hazırlanmış olan, içinde ORİS BAŞARI PLANI’nı ile ilgili eğitim çalışmasının da yer aldığı ve anlatıldığı ‘ORIS BAŞARI PLANI EĞİTİM VE ÇALIŞMA KİTABI’ ında bulabilirsiniz. Bu kitabın bir örneği de ORIS TELEKOM’un internet anasayfasında yer almaktadır.

T10 – ORIS SERBEST TEMSİLCİSİ olmak için kendi üzerime telefon hattım olmak zorunda mı?

HAYIR. 5 farklı telekom hizmetini (ses veya adsl) ORIS TELEKOM ABONESİ yaptığınızda ‘ORIS Serbest Temsilcisi’ olabilirsiniz.

T07 – Şehit-Gazi birinci derecede Aile yakınıyım, ORIS BAŞLANGIÇ PAKETİN’i indirimli olarak alabilir miyim?

18 yaşını doldurmuş tüm Şehit-Gazi birinci derecede Aile yakını vatandaşlarımız ORIS Başlangıç Paketini 295 TL yerine sadece 95 TL’ye alabilirler. Bu uygulamadan faydalanmak için güncel Özürlü Sağlık Kurulu Raporu beyan edilmesi gerekir. ORIS giriş kaydı ENGELLİ olarak yapılmış olan TEMSİLCİLERİMİZ, BAŞLANGIÇ 5 PRİMİ’nden faydalanamazlar.

İşte Bu Kadar Basit!

Doğrudan Satış ( NETWORK MARKETİNG ) işine başlamak için bu sektörde bilgi sahibi veya iyi olmanız gerekmiyor. AMA Doğrudan Satış’da iyi olmak için başlamınız şart.

Oris Telekom Temsilcisi Olmak ve Detaylı Bilgi Almak için : Turgay KARACA0 (537) 566 53 43


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>